2014 Aşure Günü Ne Zaman?

Konu, 'Dini Günler' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. denizfeneri

denizfeneri Kayıtlı Üye

Muharrem ayında bereket ve feyzin evlere geleceği düşünülerek aşure yapılmakta ve geleneksel olarak her sene düzenli olarak aşureler yapılıp ikramlarda bulunulmaktadır.

Aşure.jpg Muharrem Ayı'nın 10. günü olarak bilinen aşure gününde Cenabı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuştur. Bundan ötürü bu günde oruç tutmak faziletli bir davranış olarak bilinmektedir. Bu ay içinde yer alan diğer günlere göre çok faziletli olan bugünün Allah katında önemi büyüktür. 2014 yılında aşure günü 13 Kasım 2014 Çarşamba gününe denk gelmektedir.
  2. ALİ

ALİ Hangizaman Okuru

muharrem ayı yas ayıdır tatlı yapıp eylenmek ayı değildir HZ.Huseyinin şehit edildiği aydır ama ne yazıkki insanlarımız bunu bilmiyor LEBBEYKE YA HUSYEN YA ELİ YA HASAN YA ELİ ESGER YA ELİ EKBERR
  3. tülay

tülay Hangizaman Okuru

Şehid olmak müslümanın düğün günüdür Rabbim bana da benim soyumdan gelenlere de yaşatsın inşaallah şehitlik şerbetini tadanlardan eylesin ne olursunuz bu dünyalık değil genel düşünelim
  4. tülay

tülay Hangizaman Okuru

Peygamberimiz hüseyini çok severmiş ve RABBİM tarafından kendisine bildirilmişti şehit olacağı
  5. tülay

tülay Hangizaman Okuru

Şehadet şerbeti içmek müslümanın düğün günüdür
  6. İsim (gerekli)

İsim (gerekli) Hangizaman Okuru

Ali bey aşure yaptığımız zaman davul zurna çaldırmıyoruz.kuranımızı açıp okuyoruz.
  7. umut serin

umut serin Hangizaman Okuru

çok kötü bilgi veriyorsunuz.
  8. gizem beyaz

gizem beyaz Hangizaman Okuru

9. gizem beeyaz

gizem beeyaz Hangizaman Okuru

ama bir işime yaraması bi kez genel ayını istiyorum
  10. elif

elif Hangizaman Okuru

13 Kasim 2014 Carsamba degil Persembe.
  11. Abdullah

Abdullah Admin

Muharrem ayının 10. günü yapılan çok güzel bir etkinlik ve ibadet türü olan Aşure kardeşliğimizi daim kılsın.

Sayfayı Paylaş

Ziyaretçiler bu sayfayı şu kelimelerden arayarak buldular:

1. aşure ayı ne zaman 2014

,
  2. 2014 aşure günü

,
  3. muharrem ayı 2014

,
  4. muharrem ayı ne zaman 2014,
  5. muharrem ayının 10. günü hangi gün 2014,
  6. 2014 aşure ayı ne zaman,
  7. asure gunu 2014,