Ekim 2014 senesi Dünya Çapında Düzenlenecek Festivaller

Konu, 'Genel Konular' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. denizfeneri

  denizfeneri Kayıtlı Üye

  Her sene geleneksel olarak düzenlenen birçok festival bulunmaktadır. Ekim ayı içerisinde değişik ülkelerde düzenlenecek olan festivallerle güzel şenlikler düzenlenecektir. Ekim ayında Hırvatistanda 5- 25 Ekim arasında Hırvatistan'da düzenlenecek olan Kestane festivali şimdiden iple çekilmektedir. Bu festival Hırvatlar tarafından maruna adı ile anılmaktadır. Kestane kokusuna bürünen sokaklarda düzenlenen bu festival birçok kişi tarafından beğenilerek kutlanmaktadır.

  12- 18 Ekim tarihleri arasında İngiltere'de kutlanacak olan çikolata festivali de çok beğenilen festivaller arasında yer almaktadır. Bu festivalde etraf çikolata heykeller ve değişik şekilde yapılmış çikolatalarla bezenmiştir. İngiltere'de bu festival günlerinde çikolata ruhu adeta kişilerin içine işlemiştir.

  New York da 9- 12 Ekim tarihleri arasında düzenlenene yemek ve şarap festivalleri ile insanlar leziz yemekler yerken aynı zamanda birbirinden güzel şarapların tadına bakmaktadırlar. Çeşitli şarapların tadına bakma, bazı şeflerin yemek seminerlerine katılma ve sevilen yazarların kitaplarını onlara imzalatma gibi etkinliklerle festivallerin tadını çıkarabilirsiniz.

  İtalya Torito'da düzenlenen lezzet festivallerinin de üzerine yoktur. The Market lerde sergilenen yemek ve şarap çeşitleri ile sevilen festival 23- 27 Ekim tarihleri arasında kutlanmaktadır. Bu festivaldeki yemekler halk tarafından tadılarak güzel anlar yaşanabilmektedir.
   

Sayfayı Paylaş