Eyfel Kulesi Ne zaman Yapıldı?

Konu, 'Genel Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Admin

Fransa'nın Paris şehrinde bulunan Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında 26 ayda Gustave Eiffel’in firması tarafından, Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Paris fuarının giriş kapısı olarak inşa edilmiştir. Bu kulenin yapımında 3.000 işçi 26 ay boyunca 18.038 adet demir parçayı 2,5 milyon perçinle bir araya getirerek alanında eşsiz bir mimariye imza atmışlardır.
    Eyfel Kulesinin Yüksekliği Nedir? Paris-Eyfel-Kulesi-200x300.jpg
    Eyfel Kulesi 300 metre yüksekliktedir. Zirvesindeki televizyon vericileri 27 metre daha yükseklik kazandırır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan çelik yerine demirden inşa edilmiş, özel teknikler sayesinde günümüze kadar sağlam olarak gelmiştir.

İlk başlarda Eiffel, Kuleye sadece 20 yıl için müsaade almıştı. Dolayısıyla, 1909 yılında kulenin sökülmesi gerekiyordu. Ancak kule, iletişim için çok uygun yüksekliğe ulaştığından ve yeni yüzyılda Atlantik ötesi haberleşmeye imkan tanıdığından, kulenin günümüze kadar kalmasına izin verildi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2014
  2. amk

amk Hangizaman Okuru

ayy ben hiç gitmedim şahsen gitmeyide çok istiyorum ya resimlerdeki gibi görünmez bana canlısı

3. zümrüt

zümrüt Hangizaman Okuru

çok güzel bir yer ve ben de gitmeyi çok ama çok istiyorum.......................
    şahsen herkez gitmeli muhteşem bir yer büyüyünce ilk işim oraya gitmek olacak bence herkez biran önce orayı mutlaka görmeli

Que tout le monde essayer de s`y rendre tres agreable magnifique

4. Abdullah

Abdullah Admin

327 Metre yarın bir anten daha taksalar 350 mi olacak 300 metre kulenin uzunluğu o da zaten en uç noktada kişilerin çıkamayacağı noktada.

Sayfayı Paylaş