Orman Haftası Ne Zaman Kutlanır?

Konu, 'Genel Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Admin

Her yıl 27 Mart tarihinde Orman haftası olarak kutlanmaktadır. Ormanlarımızın korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamız için önemli bir görevdir

Çocuklarımıza  çevremizdeki ağaçların dallarını kırmamayı onları sevmeyi öğretmeliyiz, fidanları sarsmayalım.Tüm bireyler olarak Ağaçları zararlı hayvanlardan koruyalım.
    Orman-Haftası-1024x803.jpg
    Orman hayvanların barındığı, çeşitli bitkilerin bulunduğu sık ağaç topluluklarıdır. Ormanda büyük ağaçlar, ağaççıklar, mantarlar, otlar, yüzlerce, binlerce bitki bir arada bulunur. Çam, sedir, köknar, ladin, ardıç, meşe, dişbudak, kayın, gürgen belli başlı orman ağaçlarıdır.

Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. insanların bilgisizlikleri nedeniyle yok edilen ormanların yerini bozkırlar, çoraklaşan topraklar, çöller aldı.İnsanlar her zaman ağaca ve ağaçtan yapılan çeşitli araç ve gereçlere gereksinme duymuşlardır. Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar.Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır.
  2. ipek

ipek Hangizaman Okuru

Çok güzel bir bilgi.Ağaçlara zarar vermeyelim arkadaşlar.
  3. ipek naz orak

ipek naz orak Hangizaman Okuru

ben bir kere ağaçta sallanmıştım.ama bu bilgiyi okuduktan sonra hatamı anladım.bir daha u hatayı yapmıcam.AĞAÇLARDA BİR CANLIDIR BUNU UUTMAYALIM.
  4. ebru

ebru Hangizaman Okuru

çok tesekkürler ipek naz
  5. feyza

feyza Hangizaman Okuru

aynen ipek naz ve ebru
  6. esma

esma Hangizaman Okuru

bende orman haftasını kutlıyacam
  7. esma

esma Hangizaman Okuru

öğretmenim dedi ben 4. sınıftayım 10 yaşındayım
  8. esma

esma Hangizaman Okuru

siz kaçıncı sınıftasınız
  9. esma

esma Hangizaman Okuru

ben 4. sınıftayım
  10. sma

sma Hangizaman Okuru

Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. insanların bilgisizlikleri nedeniyle yok edilen ormanların yerini bozkırlar, çoraklaşan topraklar, çöller aldı.İnsanlar her zaman ağaca ve ağaçtan yapılan çeşitli araç ve gereçlere gereksinme duymuşlardır. Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar.Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır.
  11. emir

emir Hangizaman Okuru

orman haftasının kacıncı yıl dönümü arkadaslar ?
  12. ada duru

ada duru Hangizaman Okuru

bende 4. sınıftayım ve bizim yaşımıza göre çok uygun anlıyacağımız yönden yazılmış. kim yazdı ise o admine çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş

Ziyaretçiler bu sayfayı şu kelimelerden arayarak buldular:

1. orman haftası tarihi

,
  2. orman haftası ne zaman