Vakıflar Haftası Ne Zaman 2013

Konu, 'Genel Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Admin

  Yeni düzenlemeye göre Mayıs ayının ikinci haftası Vakıflar haftası olarak belirlenmiştir. Daha önceki 3-9 Aralık tarihleri arasında kutlanıyordu.

  vakiflar_haftasi_2013-300x211.jpg

  Vakıf, kişiler veya kurumlarca kurulmuş, yasayla görev ve yetkileri belirlenen tüzel kişiliktir. Geleneksel olarak, bir hizmetin gelecekte de yapılması için belli şartlarla ve resmi bir yolla ayrılarak bir kimse tarafından bırakılan mülk veya paraya 'vakıf' denir. Bu geleneksel yapının Türkiye Anayasası ile kurumsallaştırılması ile oluşmuştur. Anayasaya göre "Dernekler ve vakıflar kendi konu ve amaçları dışında toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyemezler." Yani belirli bir amaç için kurulur ve bunun dışında etkinlik gösteremezler. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından denetlenirler.
   
 2. Necati

  Necati Hangizaman Okuru

  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün gönderdiği 26-12-2005 tarih ve 8771 sayılı yazıda; Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 12-12-2005 tarih ve B.02.1.VGM.0.15.00-051/3529-20362 sayılı yazısı ilgi alınarak, daha önce Aralık ayının ilk haftası olan “Vakıflar Haftasıâ€nın 2001 yılından itibaren Mayıs ayının ikinci haftası olarak değiştirilmiştir.Buna rağmen, değişikliğin bazı kurum ve kuruluşlarına duyurulmamış olması sebebi ile, bu kurum ve kuruluşlar tarafından “Vakıf Haftası†kutlama etkinliklerinin hala Aralık ayının ilk haftası içerisinde yürütüldüğüne dair Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü gerekli açıklamaları yapmış ve bu bilginin de ilgili kurum ve kuruluşlara, kişilere iletilmesini bildirmiştir.
   
 3. Abdullah

  Abdullah Admin

  Vakıf haftası etkinlikleri ile vakıflara gereken değerlerin verilmesi gerekiyor.
   
 4. kemal

  kemal Hangizaman Okuru

  Biraz daha yardimci olun
   

Sayfayı Paylaş