Yeni Çipli Ehliyetler Ne Zaman Çıkıyor?

  

Son yapılan düzenlemelerle birlikte Türkiye’de ehliyetlerde yenilenme olacak. Tamamı ile çipli olması planlanan ehliyetler 22 Ocak 2014 tarihinde dağıtılmaya başlanacak. Hükümet konuyla ilgili çalışmalarını sürdürürken yeni ehliyetlerin dünya genelinde geçerli olması bekleniyor.
Çipli Ehliyet
Diğer yandan bir kere ehliyet alıp ömür boyu o ehliyeti kullanmakta hayal oluyor. Belirli aralıklarla ehliyet yenilenmesi şartı da yeni düzenleme ile gelecek. Yenilenecek ehliyetler için harç parasının alınmayacağı belirtildi.

AB’ye uyumu sağlanacak olan ehliyetlerde, 22 Ocak 2014 tarihine kadar değiştirilecek. Uluslararası sürücü belgesine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenecek. Polikarbonat malzemeden lazer baskı ile üretilecek sürücü belgeleri, özel renk ve mikro harfler içeren karmaşık bir tasarıma sahip olacak. Kartın içerisinde, ultraviyole ışığa tutulduğunda görülen yazı ve şekiller bulunacağı bildirildi.

8 Yorumlar

  • Bekliyoruz bizler icin önem arz ediyor cunku avrupadayiz

  • peki merak etiğim husus şudur: yasadan önce ehliyet almış olanlarda yasadan etkilenirler mi yoksa etkilenmezler mi?
    o biraz merak konusu

  • BEN CELAL SARIKAYA UMARIM BURDA GECERLI OLUR CCUNKU BEN NERVEC TEYIM ULUSAL KARAYOLLARI ANLASMAMIZDA IMZA ATMAMIZA RAMEN BURDA SADECE UC AY KULLANABILIYORUZ TC EHLIYETLERIMISI SAYIN BUYUKLERIM LUTFEN BURDADA BIZLERI UNUTMAYINIZ YAKLASIK 1000 KISI VARIZ NORVECTE SAYGILARIMI SUNARIM .

  • çok güzel,ama bunun için para ödeyecekmiyiz.para ödeye ödeye bıktık.ehliyet süreleri bitince tekrar para alınacak parası olmyanlar ne yapacak.yine herşeyin sonu paraya dayanıyor.paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  • bu nasıl bir anlayış bu nasıl izan eger para lazımsa zenginlerden alınız evine ekmek götürmeye çalışan garibanlardan degil zaman ve maddiyatının olmayacagını iyi hesap ediniz birde insanlar bu yüzden ceza yemesinler…….

  • ehliyeti alalı 6 ay oldu 110 lira kart parası odedim birde çipili ehliyete mi 110 lira ödeyecez

Yorum Bırakabilirsiniz